top of page

Hikayemiz

Biz 2022 yılında kurulduk ancak hikayemiz çok daha eskilere dayanıyor.

Bir zamanlar Karadeniz'in kıyılarındaki Ordu ilinde arıcılıkla ilgilenmeyi seven bir adam yaşıyormuş. Adam arılarıyla büyük bir sevgiyle ilgileniyormuş. Öyle ki aynı sevgiyi çocuklarına da aşılamış, arılarla nasıl ilgilenmeleri gerektiğini öğretmiş çocuklarına. 

İki kuşak boyunca arıcılığı hobi olarak yapmışlar.

Ancak üçüncü kuşak geldiğinde bunu meslek olarak yapmaya karar vermiş. Çünkü arıların hayatını, arı ürünlerinin faydalarını öğrendikçe ve deneyimledikçe tüm bunlara hayranlık duymaya başlamış.

Vızz sesi nereden geliyor merak mı ediyorsun? Tabii ki bal arılarının kanatlarından! Bir bal arısı saniyede 230 defa kanat çırpıyor. Duyduğumuz “vızzz” sesi de işte bu hızla çırpılan kanatlardan çıkıyor.

Timberly Williams

Doğanın mucizeler yaratan canlıları = Arılar

Ve yaşadığı şehir ona yetmemiş. Çünkü Karadeniz'de kışlar uzun sürüyor, hava soğuk oluyor ve kışın çiçekler açmadığı için arıların yaşaması ve arıcıların bal toplamasına engel oluyormuş. Bu yüzden sezon sezon tüm Türkiye'yi gezmeye karar vermiş. Arılarıyla birlikte çiçeklerin en çok açtığı, havanın en taze olduğu yerlere gidiyormuş. Hobisi mesleği haline gelmiş.

IMG_1677.jpg

“Hobiniz mesleğiniz olduğunda harikalar yaratırsınız.”

Çok iyi bir arıcı olduktan ve sektörde belirli bir saygınlığa ulaştıktan sonra korkusuzca bir bal şirketi kurmaya karar vermiş. Tüm birikimini İstanbul'a taşınmak için kullanmış, şirketi çok kısa sürede büyütmüş. Ancak şirket arı ürünleri dışındaki ürünleri de piyasaya sürmeye başladığında beklenmedik zorluklarla karşılaşmış ve 2008 yılında şirketin kapıları tamamen kapatılmış.

Bundan yıllar önce dedemler tarafından arılara duyulan sevgi, babam için bir mesleğe dönüştü. Babam tarafından yakılan bu meşale benim kariyer yolumu aydınlattı. 2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümünü kazandım. 2018 yılında okuldan mezun olduktan sonra kurumsal yerlerde tam zamanlı çalışma fırsatı yakaladım. Tüm eğitim hayatım boyunca her zaman kendimi geliştirmeye ve yeni şeyler öğrenmeye odaklandım. 2008 yılında babam tarafından kapatılan o ağır kapıları tam 14 yıl sonra Arı & Ayı adıyla ardına kadar açtım.

EbrarYildirimPP.jpeg

Selam! Ben, Ebrar 👋
Bu hikayenin anlatıcısı,
Arı & Ayı'nın kurucusu

Timberly Williams

Hakkımda daha fazlasını öğrenmek için butonlara tıkla

Arı & Ayı olarak sağlıklı, akıllı ve güzel nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz. Dünyamız birbirinden güzel kokan rengarenk çiçeklerle doludur. 
Herkese balı sevdirebilmek adına premium kalitedeki çeşitli balları müşterilerimizle buluştururuz.

 

Kestane, Sedir, Kekik, Geven, Lavanta, Adaçayı, Süzme Çiçek, Karakovan Süzme Çiçek, Narenciye Ballarını denediniz mi?